Náš príbeh

Moje prvé spomienky na obchod s detským oblečením, kde pracovala moja mama, pochádzajú z doby, keď som mal asi 5 rokov. Bol to malinký, asi 20 metrový obchodík v malom meste, no mne sa zdal obrovský a najlepší na svete. Pamätám si, že ma tam niekedy brala namiesto do škôlky. Vtedy som bol vždy veľmi šťastný. Nikdy sme to neplánovali, pretože ocko bol veľmi zásadový a chodenie do škôlky považoval za povinnosť. Ráno teda vyzerali štandardne – brat sa chystal do školy a ja do škôlky. Brat chodil do školy pešo, ale mama ma viezla do škôlky autom. Niekedy som ju oklamal, že som zaspal v aute a že ma bude musieť zobudiť pred škôlkou, čo sa mi v detstve zdalo ako dokonalý podvod. Nie vždy sa mi to podarilo, ale niekedy áno a potom som s ňou mohol stráviť celý deň v obchode. Do škôlky som chodil rad, ale deň strávený s mamou v jej obchode bol oveľa lepší. Veľmi sa mi páčilo byť v jej spoločnosti, počúvať rozhovory so zákazníkmi a rozprávať sa so všetkými pravidelnými zákazníkmi, ktorých som poznal. Keď som mal šesť rokov, rodičia ma prihlásili na futbal a jedna z vecí, ktoré sa mi na ňom páčili najviac, bol fakt, že mamin obchod bol doslova kúsok od štadióna. Často som sa po tréningu nevracal domov kratšou cestou, ale dlhšou cestou – tou, kde sa nachádzal obchod. Keď som bol starší a vedel som počítať, mama ma dokonca nechala pracovať s pokladňou. Veľmi ma to bavilo. Zákazníci povedali mame, čo chcú kúpiť a ja som im to napísal a povedal im, koľko by ich to celkovo stálo, zobral peniaze a potom im dal drobné. 😊 Mama ma samozrejme kontrolovala potajomky, ale bol som v tom celkom zdatný, že som vlastne žiadnu chybu nerobil. Myslím si, že zákazníci to vnímali ako akúsi atrakciu, pretože nie v každom obchode videli za pokladňou desaťročné dieťa.

Ako sa však v živote niekedy stáva, nie všetko ide podľa plánu. Po pár rokoch prevádzky bola mamina predajňa zbúraná. Na jej mieste bolo vybudované parkovisko a musím sa priznať, že aj teraz v dospelosti, keď tadiaľ občas prechádzam, je mi z toho smutno. Neskôr mama už niekoľko rokov nepracovala v detskom odevnom priemysle, no nakoniec sa k nemu vrátila. A predstav si, nie sama, ale so mnou. 😊 Pred pár rokmi sme spolu založili internetový obchod s detským oblečením, ktorý asi poznáte, ak to čítate - Olšákovi. Začiatky neboli ľahké, ale – ako hovorí môj tatko – ak niekto o niečom sníva a veľmi to chce, tak to aj dosiahne. Na začiatku sme mali sklad v garáži rodinného domu, malý kapitál a žiadnych zákazníkov. V priebehu mesiaca krabice s oblečením zaplnili celý dom – vrátane kúpeľne, spálne, obývačky a kuchyne; boli proste všade. Doteraz nechápeme, že sme to zvládli. 😊

V tom čase sme snívali o vlastnom sklade. No a viete čo, slová tatko sa vyplnili. Po pár rokoch sme postavili vlastný sklad, kde teraz skladujeme a expedujeme objednávky. Skrátili sme dobu expedície na minimum, takže objednávky odosielame v podstate okamžite. Celkovo sme sa v priebehu rokov s mamkou snažili stále zlepšovať, rozširovať ponuku, skvalitňovať služby, investovať do technológií. Vlastne to robíme stále, pretože si uvedomujeme, že je stále čo zlepšovať av online predaji to platí dvojnásobne. A hlavne je pre nás nesmierne dôležité, aby naši zákazníci boli spokojní, pretože keď dostávame spätnú väzbu, ak ste spokojní s našimi produktmi a s našimi službami, tak je to pre nás obrovská motivácia ao to viac nás to baví. Uvedomujeme si, že bez kvalitných produktov za rozumné ceny by to tak nebolo a nechceme ponúkať niečo, čo sa po pár mesiacoch rozpadne. Mamka, pretože s detským oblečením pracuje toľko rokov, na to má neskutočné oko. Parádne pozná, čo je kvalitne ušité z dobrého materiálu a čo nie, to je jej silná stránka. Ja zase viem všetko spočítať, nastaviť, zautomatizovať, naštudovať, zavádzať novinky atp. Vzájomne sa dopĺňame, a to je asi jedným z dôvodov, prečo je vás, spokojných zákazníkov, drvivá väčšina (podľa recenzií 99%) a nakúpilo u nás už viac ako 80.000 ľudí.

Celkovo musím povedať, že nás náš eshop nesmierne baví a napĺňa. Postupom času sa ku mne a mamke pridala aj moja manželka, podporuje a pomáha nám ocko aj brat, pracuje u nás strýko a bratranec. Navyše nás každodenne inšpirujú naše deti, ktoré naše oblečenie nosia a hodnotia. Keď teda príde nová kolekcia, tak aj na základe toho vieme odhadnúť, čo sa bude páčiť. Samozrejme mnohokrát dochádza aj k nezhodám. To viete, aby sa vždy zhodli tri generácie nie je sranda, ale všeobecne našu rodinu eshop spája. A o čom môže človek snívať viac, než keď ho jeho práca baví, napĺňa, a ešte má pozitívny vplyv na jeho rodinu?